Kombinovaná technika na kartonu, 32,5 x 40 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo nahoře PANUŠKA.
Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.
Jaroslav Panuška je znám pro své krajinné pohledy, ale poněkud se pozapomíná, že svého času byl výtečným ilustrátorem knih a tvůrcem fantaskních pohádkových námětů. Vidíme nezvaného hosta, který se za pomoci třímající kouzelné hůlky snaží uchopit něco z plejády věcí ležících na stolku. Dílo je výtečně vyvedeno po stránce kresebné, která detailně rámuje obrys námětu a spolu s akvarelovou výmalbou vytváří nádherný pohádkový výjev. Celá viděná světnice, ve které se děj odehrává, je potemnělá a napovídá, že se děj odehrává ve večerních, snad nočních hodinách. Jaroslav Panuška každý detail vykreslil s řemeslným umem a divákovi podal výtečným námět pro představení si příběhové linie. Panuškovy pohádkové výjevy jsou ojedinělými položkami aukcí, a tak je podané dílo výtečnou příležitostí k dražbě.