Akryl a uhel na plátně, 140 x 160 cm, rámováno, datace 2020, signováno zezadu Martin Krajc 2020.
Vybrané rozměrné plátno pochází z ruky aktuálně jednoho z největších a nejplodnějších českých figuralistů současnosti. Martin Krajc v díle pojmenovaném EVA ukazuje, proč je momentálně toliko uznávaným umělcem, který si vydobyl na české výtvarné scéně velké uznání a respekt. V díle se nám představuje nádherná kráska, jež se koketně předvádí, poodhalená tak jak byla stvořena, ve své plné kráse. Martin Krajc se často ve své tvorbě inspiruje populární kulturou a módními ikonami. Zde se přímo nabízí, kým se autor inspiroval a nechal vést svůj um a tahy štětcem. Žena zastává takřka pin-up pózu, autor ji vypodobnil jako bohyni okamžiku, jako středobod všech zraků přihlížejících. Námět je vsazen do nejistého prostoru, který je aranžován barevnými gesty, které dotváří atmosféru filmového záběru. Martin Krajc je znám pro svůj neochvějný cit pro zachycení pohybu. V tomto případě přistoupil k námětu z opačného pólu, nechává běžet čas a události okolo zachycené krásky, jíž instaloval do prostoru, jako jakýsi idol, objekt k obdivu, který nepodléhá času.