Olej na plátně, 75 x 58 cm, rámováno, datace 1910, signováno vpravo dole O Bubeníček 10, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 2011 – vzadu štítek a razítko; Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu 4.9 - 1.11.2015 Publikováno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 2011 – vzadu štítek a razítko; Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu 4.9 - 1.11.2015 Ota Bubeníček je širší veřejnosti znám spíše pro své pohledy do krajiny obseté chalupami či jemným stromovím. Zde ale vidíme malířovu ranější práci velkoformátového ražení. Oko diváka je konfrontováno v prvním plánu plátna s mladými borovicemi, vyrážejícími z písčitého podloží. Tyto mladé kmeny halí zvolenou plochu do křehkého šera, jež je v horní části díla nabouráváno jiskrnými paprsky slunce. Bubeníček zde zvolil malbu silnějšími, procítěnými tahy, kdy pasta každého tahu tvoří strukturu kýženého efektu hry barev na povrhu plátna. Za borovicemi ční bílé stavení honosící se mansardovou střechou. Celý námět je orámován borovicovým hájem, jehož zelenavé koruny se skví v žáru slunečních paprsků. Krajina se sosnami v písku je výtečnou ukázkou koloristické tvorby Oty Bubeníčka a s přihlédnutím k ranné datací plátna lze dílo hodnotit jako plátno galerijní kvality.