Olej na papíře, 27 x 19,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem. Vidíme zde studiovou práci mistra romantických pohledů Jan Preisslera. Autor výzdoby Obecního domu v Praze či Zemské banky zde divákovi nabízí pohled na dvojici postav, nejspíše milence při své schůzce. Pár se nachází pod ovocným stromem, již obsypaným plody. Obě postavy jsou oděny do folklorního šatu. K tomu postava dívky je oděna do bělavého šatu s rostlinným motivem. Celé vypodobnění hraje typickými pastelovými barvami autorovy palety a je jasně stylizováno do interiérové instalace. Nabízené dílko je krásným příkladem Preislerovy práce s motivy.