Olej na plátně, 100 x 73,5 cm, rámováno, datace 1977, signováno vlevo nahoře Jan Bauch 1977, zezadu opatřeno výstavními štítky. Vystaveno: Jan Bauch, NSR, č. kat. 40. Bauch - Velká Británie č. kat. 38. Výstava Bratislava č. kat. 148. Dílo zde nabízející má všechny průvodní znaky svého tvůrce. Jan Bauch tématiku cirkusu do dvé tvorby zakomponovával často a předložené dílo Klaun je toho výtečným příkladem. Celý námět ovládá postava klauna, nedílná persona prostoru šapito. V daném případě vidíme muže v zeleném, třímající oranžový míč, stojícího přímo před zrakem diváka. Zmíněná zelená barva ovládá takřka celou barevnost viděného plátna. Klaun je zde zachycen ve stylizované pozici, jako by měl být erbovní postavou celého cirkusu. Plátno pochází z velmi činného autorova období a můžeme ho posuzovat jako autorovo retenční dílo.