Rudka na papíře, 98 x 68 cm, rámováno, pod sklem, datace 1937, signováno vpravo dole Jelínek 37. Provenience: Z pozůstalosti umělkyně Běly Kašparové. Vidíme zde autorovu příkladnou kresebnou práci. Jiří REMO Jelínek je stále dostatečně nepopsaným umělcem v poli československé avantgardní tvorby, ale i tak se mu v posledních letech dostalo zasloužené pozornosti. Jelínek patří k umělcům, jehož zlákaly nové přístupy dvacátých a třicátých let, ale posléze se stejně jako například Otakar Coubine vrátil ke klasičtějšímu pojetí viděného námětu. Akt, který zde vidíme, je toho příkladem. Vidíme zde poměrně tendenční námět dívky sedící na křesle. V tomto případě se Jelínek drží realistického tvarosloví a jeho práci lze přisoudit linii neoklasicistního ražení.