Olej na kartonu, 23 x 30,5 cm, rámováno, datace - -1930 – 1939. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Jiřího Machalického. Z posudku PhDr. Jiřího Machalického: František Hudeček, zakládající čelen Skupiny 42 a jeden z nejvýraznějších představitelů našeho malířství 20. století, se v raném období pohyboval, podobně jako František Gross, na rozhraní mezi vlivem kubistického tvarosloví a surrealistickou imaginací. Měl vždy vyhraněný smysl pro zjednodušení tvarů a také pro až romantické vyjádření atmosféry zvolených motivů. Přemýšlel nad osamělostí člověka uprostřed velkoměsta i nad proměnlivými vztahy mezi lidmi. Zásadním způsobem rozvinul možnosti některých poválečných uměleckých směrů. Do obrazu Rodina z přelomu třicátých a čtyřicátých let se promítá jeho schopnost vyjádřit pocity prostřednictvím každému srozumitelných, a přitom rafinovaných symbolů. Nesporně jde o jeho originální dílo.