Olej na plátně, 110,5 x 135 cm, rámováno, datace – okolo roku 1958, signováno vpravo dole Jiroudek.
Dílo s pohledem na Liběchov je prací malíře, grafika, scénického výtvarníka a taktéž pedagog Františka Jiroudka. Malíř se od roku 1954 věnoval především svému milovanému kraji v okolí Liběchova a jeho přilnutí k vinařskému kraji se projevilo, jak v kresbách, tak v pracích olejem. Vidíme zde vzdouvající se vinou trať směrem ke kostelíku. Ten uzavírá horizont krajiny, nad níž se tyčí mračná oblaka. Celý námět je vyveden v hnědo-žlutých tónech, které jsou naneseny v typickém jiroudkovském přístupu. Tahy štětcem jsou letmé, a přesto vypovídající o kýžené reálii. Jiroudek zde procítěně podává svědectví o milované krajině, jež si ho získala a stále se dlouholetou inspirací.