Olej na plátně, 114 x 70 cm, rámováno, datace 1958. Vystaveno: Richard Fremund, Krajiny z let 1959-1965, Galerie Maldoror, 1. 12. 2011 – 14. 1. 2012, katalog str. 14, soupis díla č. 146. Richard Fremund 1928 - 1969, Museum Kampa od 18. 9. 2014 - 7. 12. 2014. Publikováno: Richard Fremund, Marcela Chmelařová (Rusinko), Retro Gallery, Praha, 2014. Malíř zde vypodobnil ženu archetypálním ražením. Richard Fremund si za své tvůrčí období vytvořil svérázný přístup k malbě s jedinečným tvaroslovím. Jeho generalizování formy na možnou mez se pro jeho tvorbu stalo signifikantní. V popředí vidíme ženu oděnou pouze do roucha Evina, jež korunuje bujný hnědý vlas. Žena zde představuje jakýsi totem ženství. Tato postava je vsazena do imaginární krajiny zahalené do oparu starorůžového odstínu. V pozadí divák vidí stroze pojatou zástavbu se stromy, která jako by se snad zrcadlila na pomyslné vodní hladině. Na plátně tak vidíme dvojí generalizaci, jež se pojí s autorovou malířskou produkcí. Dílo pochází z doby překotné nejen z pohledu českého moderního umění, ale i z pohledu společnosti takové. Plátno je publikováno v autorově monografii a svým ražením je i v autorově umělecké tvorbě jedinečným kusem.