Olej na plátně, 38,5 x 60,5 cm, rámováno, datace 1875-80, signováno vpravo dole S. Lépine. Publikováno: Robert and Manuel Schmit, Stanislas Lépine, Catalogue raisonné de l´oeuvre peint, 1835 - 1892, str. 143, č. 326, Paris, 1993. Francouzský malíř a významný krajinář. Lépinův vstup do světa malířství výrazně uspíšilo jeho setkání s geniálním malířem Camillem Corotem, kterého v roce 1859 potkal v Normandii a po následující léta se stal jeho žákem. Meritem autorova uměleckého díla byla podoba řeky Seiny, kterou zobrazoval po celý svůj život. Není tomu jinak ani u nabízeného díla, které nás přivádí na povodí zmiňované řeky, v tomto případě přímo do zářné francouzské metropole. Vidíme dobový život okolo řeky, jehož jsou součástí místní pískaři či nakladači materiálu putujícího po řece do centra státu třetí republiky. Dílo, které je zde předkládáno, se můře pyšnit všemi znaky autorovy tvorby. Lepine v daném případě zvolil následující kompozici plátna, kdy do popředí vkladl zmiňovaný pracující lid, zaznamenaný při jeho každodennosti a až v dáli vymaloval tyčící se břidlicové střechy města světla se známým mostem Barcy. Lepine se v díle projevuje ve všech možných svých kvalitách, ať je to jmenovaná kompozice či barevnost a v neposlední řadě práce s figurální stafáží. Le pont de Bercy vu du quai de la gare je krásným referenčním dílem svého autora.