Olej na plátně, 92 x 73 cm, rámováno, datace 1963, signováno vpravo dole CASSIGNEUL. Jean-Pierre Cassigneul se narodil v Paříži v roce 1935 v rodině, která se věnovala módě, v jejímž mikrokosmu se Paříž identifikuje s ženami. Je vnukem a synem zakladatelů módního domu Jean Dess?s. Cassigneul se v této atmosféře vyvíjí. Dýchá v ní a na svém vrcholu, z odstupu, pozoruje možná nevědomky, ale zevnitř tento zvláštní kult ženy a elegance. Celému autorovu dílu dominuje žena, místa jejího dětství a každodennosti. Cassigneul provokuje představivost diváka. Svými typickými výrazovými prostředky přednáší k jeho zraku imaginární krásku fantaskního vzezření. Cassineul svým přístupem jemně následuje skupinu Nabis či fauvistický okruh. Barva je pro něj velice důležitá. Je zde i jistý vliv japonskými dřevoryty, které dodávají námětům malíře výsledné ladnosti. Není pak tedy ani náhoda, že je malíř v zemi vycházejícího slunce velice uznávaným tvůrcem. Cassigneul svými protáhlými kráskami výrazných poznávacích znaků, taktéž projevu jisté poučení tvorby expresionisty Keese van Dongenem. Pro malíře je důležitá forma, exprese, útok na divákovi smysly, a to i předložená modravá kráska jen a jen potvrzuje.