Olej na plátně adjustovaném na desce, 38 x 46,8 cm, rámováno, datace 1852, signováno dole uprostřed C. Marko 1852. Autorem této letní krajinné scenérie je malíř maďarského původu Károly Markó. Nejprve absolvoval studium inženýrství na školách v Kluži a Pešti. Jeho zálibou byla ale od mládí malba, a tak roku 1818 navštěvuje v Pešti i kreslířskou školu. Zakrátko začíná svůj talent rozvíjet na Akademii ve Vídni. Důležitým životním mezníkem se pro něj stává rok 1934, kdy odchází do Itálie, která jeho tvorbu poznamená nejen malířsky, ale naváže zde řadu důležitých kontaktů. Právě italská barevnost a jasná světelnost je patrna i na plátně Krajina s arkádami. Romanticky laděná krajinomalba, kde autor detailně modeluje jednotlivé lístky stromů, jemně zachycuje trsy trávy nebo vrstvy kůry suchého pařezu v popředí obrazu, nás seznamuje s krásnou a podmanivou italskou scenérií, jejíž dominantu tvoří ruiny zčásti rozpadlého antického chrámu, jehož pozůstatky reprezentují zbytky arkád. Malíř zde umně pracuje s prvky typickými pro krajinomalbu první poloviny 19. století. Díky tomu můžeme na plátně obdivovat charakteristicky pojatá mračna v dáli či malý můstek vedoucí přes říčku nebo drobnou figurální stafáž umístěnou v přední části obrazu.