Olej na plátně, 60 x 80 cm, rámováno, datace – 20. léta 20. století, signováno vpravo dole Kaván. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Na představovaném plátně je zachycena oblast u Hlinska ztvárněna Františkem Kavánem. Barvy jsou tlumené, s převládajícími odstíny hnědé, zelené a šedé, které jsou typické pro chladnější období roku. Voda v jezeře zrcadlí okolní krajinu, což dodává obrazu klidnou a meditativní atmosféru. Objevují se zde typické Kavánovy prvky, jako jsou realistické detaily a jemné přechody barev, zejména při zobrazování přírodních motivů.