Olej na kartonu, 34,5 x 49 cm, rámováno, signováno vlevo dole AL-KALVODA. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Alois Kalvoda byl významný český malíř, grafik a spisovatel, který se narodil ve Šlapanicích u Brna. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u krajináře Julia Mařáka, jehož styl Aloise zpočátku výrazně ovlivnil. Kalvoda se však postupně odklonil od Mařákova realismu a začal vytvářet dekorativnější a barevnější krajiny, které se zaměřovaly na jednoduché motivy přírody, jako jsou břízy, louky či lesy. Nabízené dílo reprezentuje Kalvodovo malířské období, kdy cestoval po českých krajinách a svým lyrickým způsobem zaznamenával viděnou realitu. Na obraze věrně zachytil zimní čas, kdy je vše lehce pokryto vrstvou sněhu a vodní plocha se zrcadlově leskne ve studeném vzduchu. Tichou atmosféru podtrhují holé větve vrb, jež se vzpřímeně tyčí směrem k nebi.