Olej na plátně, 50 x 61 cm, rámováno, datace – 2. polovina 20. let 20. století, signováno vpravo dole Coubine. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Rey Michalové Ph.D. Na představovaném plátně Provence situoval malíř v popředí kamennou zídku a stromy, které evokují atmosféru teplého jara. Střed obrazu dominuje osamocená venkovská stavba obklopená jemnými tóny kvetoucích stromů. Coubin využívá tlumené, ale zároveň živé barvy, které vytvářejí dojem slunečního světla a klidné, tiché atmosféry. Malíř zde exceluje v zachycení jednoduchosti a krásy přírody a lidských obydlí v souladu s okolím. Nabízené dílo je typickou ukázkou tvorby česko-francouzského malíře Otakara Coubina, který si získal mezinárodní uznání zejména svou krajinomalbou a figurálními kompozicemi. Coubinova tvorba byla silně ovlivněna francouzskými malíři, zejména Paulem Cézannem a fauvismem, což jej vedlo k používání výrazných barev a jednoduchých forem. Po studiích na Akademii výtvarných umění v Praze se usadil ve Francii, kde strávil velkou část svého života. Coubinovo nejslavnější tvůrčí období spadá do jeho pobytu v Provence, kde zachycoval krajinu a atmosféru této malebné oblasti. Obrazy vynikají jemnými tóny, meditativním klidem a osobitou kombinací impresionismu a expresionismu. Tvorba Otakara Coubina již desetiletí jímá svou jedinečností přístupu k malbě na poli českého moderního umění a svou tvorbou je autor stálicí těch nejkvalitnějších nabízených děl českého aukčního trhu.