Olej na překližce, 50 x 49,5 cm, datace 1964, signováno zezadu Chaba 64. Dílo Ležící žena je typickou ukázkou tvorby českého malíře samouka, jenž je znám především pro své charakteristické pražské scenérie. Karel Chaba měl specifický malířský styl, který vzešel z jeho poznatků maleb Jana Zrzavého, Marca Chagalla a Karla Černého. Chaba tvořil často z ateliéru a jeho obrazy nesou specifický romantický nádech a surrealistickou atmosféru. Ve figurální tvorbě se zaměřil především na ženskou figuru, kterou často obohatil o humoristický podtext po vzoru například Josefa Hlinomaze. Nejinak je tomu i u nabízeného obrazu, kde je žena zachycena ve velmi lascivní poloze a namísto chloupků jí Chaba na nohách maluje malé stromečky. Pomocí rudých valérů nabývá obraz na syrovosti a pikantnosti.