Olej na lepence, 44 x 35 cm, rámováno, signováno vpravo nahoře A. Lamr. Autorem nabízeného díla je český malíř, grafik, sochař Aleš Lamr, jenž se svými pestrými a dynamickými díly nesmazatelně zapsal do české moderní umělecké scény. Narodil se v Olomouci do rodiny s bohatou keramickou tradicí, která ho ovlivnila již od dětství. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně, kde se začal formovat jeho osobitý styl. Lamrova díla jsou známá svým charakteristickým použitím jasných barev, abstrahovaných tvarů a hravé kompozice. Jeho tvorba je výrazně ovlivněna pop-artem a groteskou, což se projevuje v jeho malbách, grafikách, a později i v sochařství. Uváděná abstraktní kompozice je charakteristická svým hravým a živým použitím barev. Volba sytých barev – od zelené, modré až po oranžovou – v různých odstínech a jejich přesné oddělení vytváří rytmický efekt, který působí jako vizuální hra mezi tvary a prostorem. Tato práce jasně odráží Lamrovu tendenci kombinovat jednoduché tvary s výraznými, kontrastními barvami.