066 | JABLOŇ V KVĚTU
BROŽÍK Václav (1851 – 1901)
- vyvolávací cena: 35 000 CZK
- dosažená cena: 60 000 CZK
Olej na dřevěné desce, 27 x 17,5 cm, rámováno, datace – 90. léta 19. století, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem s pozůstalostní pečetí, zezadu na desce je razítko rámařství Blanchet; pandán s inv. č. 1709-1712.
Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové.
Provenience:
Sbírka Rodmana Johna Wanemakera;
Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes 5. 4. - 27. 5. 2012.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes Diamant 4. 9. - 1. 11. 2015.
Klasikové 19. století, S.V.U. Mánes, Praha, 2012, s. 59.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes, 2015, s. 224.