012 | NA LUŽNICI V CHLUMU
HOFBAUER Arnošt (1869 – 1944)
- vyvolávací cena: 48 000 CZK
Olej na plátně adjustovaném na lepence, 29,5 x 42 cm, rámováno, signováno vpravo dole :a Hofbauer.
Mánes 1944.
Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 8.6.–29. 7. 2011.
Arnošt Hofbauer (1869–1944)/Obrazy, kresby, plakáty, grafiky, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 31. 10.–29. 11. 2013.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes Diamant 4.9. - 1.11., Praha, 2015.
Mistři české krajinomalby, S.V.U. Mánes, 2011, str. 426.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes, Praha, 2015, s. 59