Olej na plátně, 77,5 x 94,5 cm, rámováno, datace 1922, signováno vpravo dole ADOLF KÖRBER 1922. Körber byl na pražské akademii žákem Vlaho Bukovace a Františka Ženíška, a tak měl možnost nasát z řemesla to nejlepší dostupné. Možnost, které se mu dostalo navíc, přetvořil ve svůj vlastní přístup, který se v nabízeném díle více než zračí. Krajina, kterou tvoří vodní hladina meandrující řeky, zde přímo přepadává zpoza rám a s divákem navozuje kontakt, jenž umí jen příroda. Adolf Körber se zde projevuje jako výtečný kolorista s citem pro zachycení reality v tom nejlepším možném. Jeho plátno září zelení, která je základním pojivem námětu a vytváří svou hmotou celý námět v celé jeho kráse. V duchu realistických tendencí zde Körber zve diváka, aby se stal přímou součásti zachyceného okamžiku a vnímal všechny vjemy, které jsou krásou přírody, skutečné rajské zahrady, člověku dány. Plátno Adolfa Körbera by mělo zaujmout každého milovníka krajiny a jejího zachycení, mělo by zaujmout, jak svým vytříbeným stylem, tak neuvěřitelnou zářivostí zpodobnění a fantaskní krásy přírodní scenérie.