Olej na kartonu, 50 x 65 cm, rámováno, signováno vlevo dole ULLMANN.
Opatřeno odborným posudkem PhDr. Mgr. Michael Zachaře.
Z posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře:
Po osvojení impresionistické techniky se pravidelně věnoval komponování rozměrných pláten, k nimž si připravoval drobně studie a motivy zkoušel i ve středních či mírně větších formátech, což je i případ posuzovaného obrazu. Ten spadá svojí technikou, barevností a celkovou úrovní do doby kolem roku 1910. Námět je pro umělce jednou z variací oblíbeného motivu, způsob malby je příznačný, vystižení zimní nálady zdařilé. Obraz je po restaurovaní v prvotřídním technickém stavu včetně adjustace.
Na základě komparace dostupných děl pravost Ullmannova obrazu jednoznačně potvrzuji.