Olej na desce, 78 x 100 cm, rámováno, datace 2020, signováno vlevo dole P. Holý 2020.
Pavel Holý, NO PHOTOS – Clasic cars, Autoklub ČR, Praha, říjen 2021.
Nabízená položka nám představuje dílo Pavla Holého, studenta proslaveného ateliéru Zdeňka Berana. Holý pokračuje ve škole svého učitele v linii brilantního hyperrealismu, a co je hlavní, prokazuje se jako milovník automobilových křivek. Právě tímto tématem je protknuto nabízené dílo s názvem Mercedes-Benz Gullwing. Pavel Holý nám zde mistrně podstrčil realitu až pod nos. Autor díla, člen Skupiny Dálnice, uvádí diváka v úžas svým technickým zvládnutím malby a dokládá, že na poli hyperrealistického směru je v české současné malbě více než hrdým zástupcem. Holý zde předvádí jak výtečné proškolení svého velkého učitele, tak svoji lásku k automobilovému světu. Vůz je zde vyveden s takovou precizností, že se divákovi stačí takřka naklonit přes okraj rámoví, aby se dotkl jeho křivek. Vše je dotáhnuto do nejmenšího detailu. Pavel Holý je autorem, kterého by měl znát každý současný milovník automobilového světa či ctitel hyperrealistické malby.