Akryl a otisky na plátně, 130 x 130 cm, rámováno, datace 2015, signováno vpravo dole Edas, zezadu na plátně signováno E Ovčáček, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Plátno je dílem význačného českého všestranného umělce Eduarda Ovčáčka, vizuálního básníka a například iniciátora slavné Skupiny konkretistů a člena seskupení Konfrontace. Do výtvarné tvorby přispěl svými experimenty s formou, prací s materiály a přístupy, jimiž je ovlivňuje. V nabízeném díle Noli tanger circus meos se Ovčáček projevuje jako zástupce všech zmiňovaných seskupení, a navíc přidává svůj nezaměnitelný letristický přístup. Výtvarník zde kombinuje, jak práci s číslicemi modrého tónu, tak kruhové obtisky doplněné o šrafy, obé vyvedené v bílé. Vše je doplněno, jak tomu u umělcovy práce bývá, o hru písmen. Celá kompozice se může zdát jako nános informací bez pravidel, ale opak je pravdou, Ovčáček zde zachovává jistá pravidla a drží skrumáž informací pod kontrolou. Název díla nás odkazuje na slavný citát věhlasného řeckého matematika, fyzika, filozofa, vynálezce a astronoma Archiméda ze Syrakus. Ten před svou smrtí měl právě tento citát, v překladu znějící nenarušuj mi mé kruhy, vyslovit, než ho proťal svou zbraní římský voják. Ovčáček zde tedy sehrál reminiscenci na tento slavný citát v podobě nejvyužívanějšího obrazce v díle, jímž je právě kruh. Každý z nás má okolo sebe jakési kruhy, prostor, který je pro nás vytyčením, jak prostorové jednotky, tak té mentální a je na nás koho a jaké informace si do svého okruhu vpouštíme. Eduard Ovčáček se v nabízeném díle projevuje jako hrdý zástupce letristické filosofie a tvůrce, který napříč celou svou tvorbou dokázal vždy zaujmout a přitáhnout svou prací publikum.