Patinovaný bronz, 43 cm, značeno na patce WALTER WINANS 1894. Walter W. Winans byl americký polyhistor, závodní střelec, chovatel koní ale také i sochař a malíř. Získal dvě olympijské medaile za střelbu. V letech 1912 až 1948 byly součástí olympijského programu také soutěže v různých uměleckých oborech. V roce 1912 získal Winans zlato za svou sochu Americký klusák. Winans je tedy jediným člověkem, který získal zlatou olympijskou medaili ve sportu i v umění. My zde můžeme obdivovat nejen oblíbené téma námětů děl autora, ale samozřejmě i výtečnou práci s hmotou a detailním provedením. Vidíme zde slavného Buffalo Billa na nezkrotném koni. Tuto proslavenou postavu amerického západu 19. století si roku 1869 jako jeden ze symbolů Divokého západu vybral Edward Judson jako ústřední postavu pro 200 románů. Walter Winans se postavou tohoto slavného pistolníka nejspíše inspiroval poté co mezi léty 1887 až 1891 zavítala do Anglie slavná Wild West Show.