Olej na dřevěné desce, 67 x 94 cm, rámováno, datace 1920, signováno vlevo dole Csordák, zezadu opatřeno výstavním štítkem. Vystaveno: Výstava obrazů L. Csordáka v Hradci Králové, Průmyslové museum, listopad 1935, vystaveno pod kat. č. 58. Předložené dílo spadá do mistrovského období autorovy tvorby. L´udovít Csordák je hrdým zástupcem Mařákovy školy slovenské větve. Nabízené dílo lze povazovat za referenční vzor postimpresionistické malby slovenského krajinářství. Malíř zachytil kraj pod velehorami, jako klidné místo v závětří těchto do nebes tyčících se obrů. Divák vidí malířem sledovaný kontrast zářivých plochých luk a polí s výškami v dáli. O horizontu zde nemůžeme mluvit, Csordák se zde tohoto partu vystříhal a nahradil ho právě hrdou zdí Tater. Do prvního plánu zasadil plochu životadárné obdělávané země. Jemně rozčísnuté lány jsou rozděleny za pomoci mezí tmavších tónů eskalujících k červeni a žluti polního kvítí. Z pravé strany vybíhá vzrostlé stromoví, zaujímající zelenou složku palety tohoto díla. Po stránce malířské techniky si zde Csordák počínal mistrovskými tahy štětcem, kladenými jeden po druhém v rychlém sledu, navozujícím jemný vánek mezi klasy, dotvářející pohyb zdejší scenérie. Malba Políčka pod Tatrami je vynikající ukázkou autorova konání dvacátých let a hrdým zástupcem slovenské krajinomalby počátku dvacátého století. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 150 000 – 200 000