Olej na plátně, 74 x 60 cm, rámováno, signováno vpravo dole Coubine. Hledíme na typické dílo pro autorovu tvorbu. Mistrně vyvedené zátiší nepozbývá nic z kvalit děl Otakara Coubina, autora, jenž proslul nejen na domácím poli, ale díky své životní etapě ve Francii, tak i na poli světovém. Coubine se zde předvádí jako hrdý malíř neoklasicistního směru. Dílo nese všechny znaky mistrné práce podoby zátiší. Malíř se vždy ve svém díle řídil pravidlem, že umělcovo poslání nespočívá v nalézání nezvyklých dojmů, ale v trpělivém studiu skutečnosti a přírody samotné. Coubine neapeluje na divákovy smysly výběrem námětu, ale jeho uspořádáním a výtečným malířským podáním. Kytice je zde vystavěna v ideálním poměru vůči prostoru a spolu s nádobou působí velice ušlechtilým dojmem. Harmonie fragmentů vystavěných malířem přenáší na diváka klid a impuls k rozjímání. Květinové zátiší je příkladnou prací té nevyšší kvality tohoto námětu. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 650 000 – 750 000.