Olej na papíře, 20 x 24 cm, rámováno, pod sklem, zezadu opatřeno výstavním razítkem Mánes 1928, razítko sbírky JUDr. Jaroslava Borovičky. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno: Dílo malíře Otakara Lebedy, 8. 2. – 4. 3., Síň Mánesa, 1928. Provenience: Sbírka JUDr. Jaroslava Borovičky. Vidíme zde výtečně nahozenou skicu zimního námětu z ruky Otakara Lebedy. Malíř se i přes svůj krátký tvůrčí život zapsal do dějin české malby, jako neskutečný talent s ojedinělým a výsostně kvalitním přednesem. Autorova malba vždy vynikala precizně namalovanými plenérovými partiemi v uměřené koloristické zelenostříbřité škále s jedinečnou vzduchovou věrohodností. I tyto autorské přístupy vidíme v nabízeném díle Tání. Divák se ocitá na lehce zasněženém svahu, který je uzavřen zelenavým stromovým. Přestože se jedná jistě dílo formátu skici, jde o jedinečný vhled do autorova počínání a procesu tvoření. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 90 000 – 120 000.