Olej na plátně, 81,3 x 65 cm, rámováno, datace 1930, signováno vpravo dole Survage. 30. Dílo galerijní kvality pochází z tvorby francouzského malíře finského původu Leopolda Survage. Autor byl zakládajícím členem slavné skupiny Section d‘Or a svou tvorbou spoluvytvářel vývojovou linku moderního umění. Dílo zde nabízené, pocházející z roku 1930, diváka přivádí do fantaskní krajiny surrealistického pojetí. Hledíme zde na jakousi vyprahlou krajinu pískových tónů, která oplývá relikty stromoví, kubizujícími budovami, ale taktéž i surrealisticky pojatou perspektivou v podání v popředí podaného listu či rozdělní samotné kompozice pomocí linií, které nabourávají fyzikální hlediska. Dílo mate i svou hloubkou. Zmiňovaný list vrhá stín a ten jako by žil svým vlastním životem, roztahující se po pravé ploše obrazu. Končí až na samém obzoru, který je dvojace určen zmíněnými budovami ve tvaru trojúhelníků. Taktéž zde máme další osobitou hranici události v podobě mořského horizontu spolu se zacházejícím kruhem slunce, tvořícím červánkovou mlhu. Všechny tyto mikrosvěty, nebo spíše altersvěty krajiny mají jedno společné, a to zdánlivě nepostřehnutelnou vlnivou kompozici, jež putuje po ploše plátna jako hadí linie v poušti. Autorovo dílo takovýchto kvalit se na českém trhu nikdy neobjevilo, a tak je nejen možnosti. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 1 000 000 – 1 500 000.