Olej na překližce, 55 x 50 cm, rámováno, signováno vlevo dole Drtikol. Tato práce spadá svým výjevem do období, kdy se František Drtikol zabýval duchovní podstatou krajinného reliéfu. Vidíme zde skalní masiv, který se tyčí nad kopcovitou krajinou a určuje jeho vertikálnost. Drtikol zde sledoval duchovní rozměr a symboliku určitých partií. Jeho malba byla zpočátku zaměřena především na magické výjevy. Posléze náměty vícero přibližovaly realitě s nádechem mystična. Autorova malířská díla v sobě obsahují jakýsi nádech příchodu neočekávaného, nadpřirozenou záři, která vychází zpoza díla i zvoleného námětu. Zde zobrazený Horský masiv hledící nad krajinou je toho příkladem.