Olej na plátně, 65 x 81 cm, rámováno, datace 1953, signováno vpravo dole Bores 53, zezadu opatřeno výstavními štítky. Vystaveno: Svensk-Franska Konstgalleriert, Stockholm, Borés, Oljemålningar 1951-1954, Katalog N:R 262, č. 25 Exposition chez Louis Carré, Paris, Borés Peintures nouvelles, 1954, č. 20. Göteborgs Konstförening och Svensk-Franska Konstgalleriet, fransk Konst, 1955, č. 16. Publikováno: Francisco Borés, Catálogo Razonado Pintura, vol. II, Madrid, 1965-72, č. 1953, str. 247. Dané velkoformátové zátiší je výtečnou ukázkou pozdně kubistického díla Francisca Borese. Autor se zde projevuje v osobitém zaujetí pro abstrahování forem na jejich základní výrazové prostředky. Zátiší je zde vyvedeno za pomoci barevných ploch, které obklopuje tmavá linie, jež je často spíše tvůrce stínu nežli konturou. Autor tak navozuje specifickou formu plastičnosti, a přesto ponechává promlouvat hlavně barevnou složku díla. Francisco Bores byl významnou osobností evropského umění dvacátého století. Jeho přítomnost měla zásadní význam v druhé vlně španělských umělců, kteří přišli do Paříže ve dvacátých letech 20. století, mezi něž patřil příkladem Pablo Picasso, Ginés Parra, Pedro Flores či Antoni Clavé. Mezi nejdůležitější ovlivňující prvky malířovy tvorby patřilo dílo již zmíněného Pabla Picassa a Henriho Matisse. Dílo takovéto kvality a formátu, jako je zmíněné tropické zátiší, je na českém aukčním trhu raritní a vzácnou nabídkou. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 1 500 000 – 1 800 000.