Asambláž na kartonu, 69 x 49 cm, rámováno, pod sklem, datace 1977, signováno vpravo dole J. K 77. Publikováno: Mladičová Iva, Jan Kotík 1916 - 2002, NG v Praze, 2011, str. 405, č. kat. 1645. V daném díle se autor, Jan Kotík, poněkud uvolnil od svého typičtějšího tvůrčího díla a přednesl divákovi formu asambláže. Tu tvoří podložka spolu se špagátem, který je částečně upevněn v podélném stavu a částečně uvolněn do prostoru, podléhající gravitačnímu zákonu. Vidíme zde taktéž autorovy poznámky k procesu díla, který napovídá možný pohyb provázku v prostoru. Koncepce díla je experimentálního ražení, které se často u Kotíka nevidí. Taktéž datace díla je velice unikátní. Po všech stránkách se jedná o ojedinělý výstup z tvorby Jana Kotíka. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 80 000 – 120 000.