Akryl na papíře, 66 x 43 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1988, signováno zezadu Mirvald 1988, opatřeno přípisem s určením. Publikováno: Revue Art 2/14, str. 54. Práce, jež je divákovi předkládána, je ukázkou díla jednoho z českých zástupců neokonstruktivismu. Vladislav Mirvald se zde představuje jako tvůrce neobyčejných geometrických konceptů, jež jsou vedeny matematickými algoritmy a stejně jako příroda mají svůj řád a hranice. Tyto na sebe navazující kruhy, válce jsou tvořeny na základě využívání deskriptivní geometrie, díky níž posléze vznikají tzv. cylindrické aperspektivy. Nabízené dílo spadá do následně vyvinuvšího přístupu, jenž využívá základní přírodní zákonitosti, a to nepatrných odchylek lidského těla ve snaze udržet rovnováhu, nazvanými Rombergovými křivkami. Nabízené dílo je krásný příkladem autorovy práce za pomoci geometrie a sledováním přírodních zákonitostí. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 90 000 – 120 000.