Pastel na papíře, 63,5 x 50 cm, rámováno, pod sklem, datace 1947, signováno vlevo dole K. Černý Š 47, zezadu opatřeno přípisem s určením. Proveniece: Sbírka JUDr. J. Borovičky, zezadu razítko; restituce Oblastní galerie v Hradci Králové, zezadu štítek 0-65. Publikováno: Lahoda Vojtěch, K. Černý, Odeon, 1994, str. 79, obr. 73.