Olej na dřevěné desce, 14 x 23,5 cm, rámováno, datace – 90. léta 19. století, zezadu: expertiza L. Bacona z roku 1940, pečeť V. Brožíka, zezadu razítko Blanchert Paris Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové. Provenience: Sbírka Rodmana Johna Wanemakera. Vystaveno: Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes 5.4. - 27.5., Praha, 2012. Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu 4.9 - 1.11., Praha, 2015. Publikováno: Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2012, s. 61. Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 217.