Dotaz na položku
Odeslat dotaz na položku odborníkovi European Arts Investments s.r.o.
Díky souhlasu s využitím technologie cookies nám dovolíte ukázat Virtuální prohlídku i přímý přenos z našich aukcí přímo na našich stránkách.
Giclée tisk na hahnemühle papíře, 68 x 170 cm, rámováno v kazetovém rámu, datace 1998 – 2002, signováno vpravo dole Fede Díaz, zezadu značeno 01432
Vystaveno:
Současné umění: Contemporary Collection – Czech Art in the ´90s: Praha, Galerie hlavního města Prahy, Dům U Zlatého prstenu, 1998 – 2000
Introsphere E AREA: Londýn, Royal Institute of British Architecture (RIBA), 3. 3. – 31. 3. 2000.
Federico Díaz: E-mpact, E-forum: Praha, Národní galerie, Veletržní palác – Malá dvorana, 13. 12. 2000 – 18. 2. 2001.
Ejhle Světlo: Světlo mezi uměním, spiritualitou a vědou, Moravská galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum a Místodržitelský palác, Brno, 17.10.2003-29.2.2004.
Ejhle Světlo: Světlo mezi uměním, spiritualitou a vědou, Jízdárna Pražského hradu, 26.3. – 6.6.2004.
Publikováno:
Resonance Federico Díaz E AREA, Galerie Zdeněk Sklenář, Praha, 2008, s. 342-343
Autor díla je naprosto nezařaditelný v rámci českého výtvarného prostoru, a to jak svým přístupem k umění, tak svým vizionářstvím. Díazovy začátky tvorby v rámci jím vytvořeného virtuálního prostředí, se kterým započal svou dlouholetou spolupráci již v roce 1991, jsou na českém uměleckém poli ojedinělé a svého typu jedinečné. Toto datum samotné napovídá, že jen danou myšlenkou využití virtuálních prostředku v umění je Federico Díaz jedním z mála na našem území. Předložený tisk pochází ze známého projktu E- AREA, který vychází ze stejnojmenného uskupení špiček svých oborů, kterými se Federico Díaz obklopil a se kterými průběžně spolupracuje. Dílo nese autorovy vizionářské vidění a svérázným, přesto analytickým, jazykem ho představuje divákovi. Viděný je koncept projektu E- AREA v jeho strukturální podobě. Jedna z části, vystavěná za pomocí nejen v dané době nejmodernějších počítačových projektů, ale taktéž fantazie, jež nezná hranice. Jsme svědky procesu a stavby jmenovaného projektu, který svou jedinečnosti zaujal nejen špičky oboru na našem území, ale například i emeritního ředitele Solomon R. Guggenheim Museum Thomase M. Messera, jenž se spolupodílel na vtvoření autorovy dosavadní monografické publikace Resonance.
Projekt E-AREA je jeden z nejdůležitějších a nejsložitějších projektů Federica Díaze a jeho týmu. Vystihuje a rozvíjí jeho pohled na architekturu a poznávací a emoční možnosti nových technologií. Obě oblasti, jak architektura, tak technologie, se spojují v ambiciózním projektu nového vzdělávacího centra, jakési univerzity, jejímž cílem je rozšířit naše vnímání. Tento projekt byl navržen pro pražskou Letenskou pláň a postupně se rozšířil do tří fází, architektonicky i koncepčně. První fáze je představena v dynamických modrožlutých vizualizacích, které svým znázorněním navozují futuristickou atmosféru. Základní tvarosloví je jasné – budova ve tvaru kvádru, jenž se otvírá z užších, protilehlých stran do zdí ve tvaru trychtýře, které sahají hluboko do jejího interiéru. Při obou zdech stojí vysoké eskalátory, jež vedou do kulatého středového vnímavého prostoru. Tímto způsobem přetvořil Federico Díaz model černé díry, která je často vyobrazována jako dva proti sobě směřující trychtýře zasazené v krychlovitém útvaru, jenž slouží jako hranice obrysu.
Odeslat dotaz na položku odborníkovi European Arts Investments s.r.o.