Tisk na papíře, 76 x 132 cm, rámováno v kazetovém rámu, pod sklem, datace 2007, signováno vpravo dole Federico Díaz. Dílo je opatřeno autorským certifikátem č. 1418. Autor díla je naprosto nezařaditelný v rámci českého prostoru, a to jak svým přístupem k umění, tak svým vizionářstvím. Dílo Resonance No 4 Federico Díaz vytvořil v rámci stejnojmenného projektu. K pochopení jeho práce by měl obdivovatel prozkoumat Díazovy začátky tvorby v rámci jím vytvořeného virtuálního prostředí, se kterým započal svou dlouholetou spolupráci již v roce 1991. Toto datum samotné napovídá, že jen danou myšlenkou využití virtuálních prostředku v umění je Federico Díaz jedním z mála na našem území. Jako tomu bylo u prvních autorových virtuálních děl, tak i u Resonance je to ideový koncept díla, co hraje prim v celém jeho díle a řemeslná část je spíš upozaděna, alespoň v klasickém pohledu vůči umění. Co Díaze též provází již od oněch začátků, je jeho fascinace tekutými formami. Tyto fluidní útvary se objevují u většiny jeho projektu, jako například předložený exemplář Resonance No 4, dále projekt ULTRA či E-AREA. V projektu Resonance (2007), stejně jako v předchozím projektu Fluid F1, se snažil Federico Díaz usilovat o intuitivní ztvárnění emocionálních energií. V případě Resonance se jedná o interpretaci nehmotné kosmické energie a chvění. Tato „resonance“, neviditelná energie prostupuje celým prostorem i lidským tělem a je jedním ze zásadních prvků námětů jeho děl. Důležitou součástí celého díla Federico Díaze je intuice a reakce na ni či emoce samotné. Ty hledá autor taktéž u diváků, kteří hledí na jeho dílo. Bere je jako nedílnou součást samotného díla a v neposlední řadě s nimi i v některých ze svých projektů pracuje. Resonance No 4 je svou povahou příkladnou prací autora, jenž je svým naturelem černou labutí, jak v českém prostoru, tak i ve světovém měřítku.