Bromolejotisk na papíře, 28 x 16,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, značeno vpravo dole slepotiskovým razítkem s datací 1913. Opatřeno odborným posudkem Stanislava Doležala. Z posudku Stanislava Doležala: Posuzovaná fotografie patří mezi rané práce Františka Drtikola, který položil základy čeké moderní fotografii. František Drtikol byl uznávaným mistrem ušlechtilých tisků – fotografických tisků. Jednou z technik, kterou často používal byl bromolejotisk. Předložená fotografie je vytvořena v duchu secesního piktorialismu, který usiloval o přiblížení fotografie malbě nebo grafickým technikám. Má jemné tónování do teplé hnědé barvy, rozměry jsou 28 x 16,5 cm, a je vpravo dole slabě značena jedním z Drtikolových slepotiskových razítek s datace 1913. Tématem kompozice je sedící ženský akt v secesním duchu, kde v popředí je váza a v ní květiny. Většinu fotografií, které Drtikol vytvořil ve svém pražském ateliéru ještě před 1. světovou válkou dotvářel tím, že je domaloval, přesněji řečeno negativ pokryl matným lakem a štětcem upravoval a doplňoval fotografii tak, aby výsledek odpovídal přesně jeho představě. Dá se říci, že kombinoval obě techniky – malbu a fotografii. Drtikolovu tvorbu naplňovala především vize ženského těla, které ho fascinovalo, viděl v něm formu každé myšlenky, podstatu krásy i formu duše. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 120 000 – 150 000.