086 | PORTRÉT ŽENY S ODHALENÝMI RAMENY
EBERL František Zdeněk (1887 – 1962)
- dosažená cena: 70 000 CZK
dosažená cena: 70 000 CZK
26.6., 22:49 6132 70 000 CZK 26.6., 22:52 6132 70 000 CZK 26.6., 22:12 4628 68 000 CZK 26.6., 22:49 6132 68 000 CZK 26.6., 22:10 14593 64 000 CZK 26.6., 22:01 4628 62 000 CZK 26.6., 07:40 14773 60 000 CZK 26.6., 22:01 4628 60 000 CZK 26.6., 13:37 14773 58 000 CZK 26.6., 13:37 4369 56 000 CZK 25.6., 15:02 6132 52 000 CZK 24.6., 13:47 14593 50 000 CZK 25.6., 15:02 6132 50 000 CZK 25.6., 15:01 14593 49 000 CZK 25.6., 15:01 6132 48 000 CZK 25.6., 15:01 14593 47 000 CZK 25.6., 15:01 6132 46 000 CZK 25.6., 15:01 14593 45 000 CZK 25.6., 15:01 6132 44 000 CZK 25.6., 15:00 14593 43 000 CZK 25.6., 15:00 6132 42 000 CZK 21.6., 10:47 14773 40 000 CZK 24.6., 00:12 14593 40 000 CZK 13.6., 14:57 12780 21 000 CZK 12.6., 13:19 4369 20 000 CZK Olej na lepence, 39 x 31 cm, rámováno, signováno vlevo dole FZ Eberl.
Dílo je uvedeno v autorově elektronické verzi katalogu raisonné pod číslem No. G661.
Zdeněk František Eberl je čím dál více pro české diváky znovu objevovaný a opěvovaný malíř českého původu. Umělec prožil takřka většinu svého tvůrčího života v ulicích francouzské metropole. Jeho příznačný pohled na všední život pařížských bister, kaváren, barů či přímo krásek ulice je dnes již nedílnou součásti nabídky výtvarného umění aukčních domů. Hledíme na jednu z mnoha malířových modelek dívající se přímo směrem k divákovi. Žena je oděna jen v rouše Evině, ale vše je jen decentně a efektně naznačeno. Spolu s dobovým účesem a signifikantním vypodobněním očí postav autorových maleb a jistého aranžmá, jež je pro malíře taktéž typické, je před námi krásný příklad autorova díla.