Olej na dřevěné desce, 21,5 x 28 cm, rámováno, signováno vpravo dole F. Guermann. Autor pocházel z umělecky činné rodiny. Friedrich Gauermann byl synem krajináře, kreslíře a rytce Jacoba Gauermanna a bratrem malíře Carla Gauermanna. Autor nabízeného díla měl hluboký vztah k fauně i flóře a od dětství studoval zvířata ve volné přírodě. Malíř v letech 1822 až 1827 studoval na Císařské a královské akademii výtvarných umění ve Vídni. Malbě krajin se věnoval během dlouhých výletů do Štýrska, Salcburku a Tyrolska, ale taktéž i plánovaných studentských cest po Itálii. Malířovy portréty, venkovská žánrová vyobrazení i zvířecí a lovecké výjevy jsou dnes považovány za mistrovská díla rakouského biedermeieru. Nabízená žánrová krajina se skotem podtrhuje Gauermannovo mistroství zachycení detailu a schopnost přenést diváka do malířem zvolené idylické krajiny.