Olej na plátně, 180 x 160 cm, datace 2017, signováno vpravo dole Jan Gemrot.
Jan Gemrot je jedním z nejzajímavějších a nejslibnějších současných malířů na českém uměleckém poli. V posledních letech je pro jeho tvorbu typický příklon k hyperrealismu, jemuž malíř osobitým způsobem přidává dávku nadsázky a jistou špetku imaginativnosti. V nabízeném díle lze shlédnout Gemrotovo zaujetí ženskou postavou, ženstvím a taktéž světem ženských doplňků. V daném případě vidíme krásku zahalenou v oblaku neznáma a zároveň částečně osvětlenou fluorescenční oranžovou barvou. Dívka zde představuje jakéhosi ženského avatara, kterého se divák chystá obléci do zvoleného ošacení. Nabízejí se zde šaty, kabelka a boty na podpatku. Vše vyvedeno v realistické podobě, v mistrné malířské formě. Tato celá kompilace fragmentů je vsazena do modrého prostoru, který se stává oknem do snové reality, který nelze časově identifikovat. Nabízená velkoformátová práce je výtečnou ukázkou malířova nakládání s reálnými náměty za pomoci fantaskního tvarosloví a realistického podání. Svým brilantním výtvarným podáním Jan Gemrot povětšinou rozvíjí příběh, v němž však vždy zůstává něco nedořečeno pro výslednou projekci divákova osobního stanoviska. U předloženého plátna tomu není jinak. Akt a odložené svršky je sběratelsky cenným dílem současné české malby a pro obdivovatele české malby a autora samotného se jedná o jedinečnou příležitost obohatit svou sbírku.