Tužka na papíře, 29,5 x 42 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1955, signováno vpravo dole Alberto Giacometti 1955.
The Alberto Giacometti Database, No. 3915.
Provenience:
Galerie Di Méo, Paris.
Práci Alberta Giacomettiho není třeba představovat. Tento věhlasný švýcarský umělec, jeden z nejvýznamnějších na poli umění 20. století, zde představuje svou kresebnou tvorbu. V daném případě se jedná o výjev sedících postav okolo stolu v jednom z domů městečka Maloja. Toto město se nachází stejně jako autorovo rodiště Borgonovo nedaleko švýcarsko-italských hranic. Krajina z okolí Maloja není v autorově tvorbě nic netypického. Tuto krajinu zachycoval již Albertův otec Giovanni. Vidíme zde umělcovu studii postav, jejich rozložení a taktéž ono pro autora typické zgeneralizování. Giacometti tohoto zjednodušení forem užíval i ve svých slavných temných obrazech, jimiž byl často modelem umělcův bratr Diego. Kresba zde viděná je krásným vhledem do autorova přemítání nad námětem a prací s kompozicí. Díla Alberta Giacomettiho se na českých aukcích často nevyskytují, a tak je nabízená kresba zajímavou dražební příležitostí.