Olej na lepence, 64,5 x 100 cm, rámováno, datace 1937, signováno vpravo dole J. Grus, zezadu opatřeno štítkem ČFVU s přípisem s určením. Vystaveno: Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes Diamant, 4. 9. - 1. 11. 2015. Publikováno: Má vlast - pocta české krajinomalbě, SVU Mánes Diamant, Praha, 2015, s. Nabízený obraz zobrazuje klidnou scenérii letiště v jeho každodenním ruchu. Autor Jaroslav Grus, jenž své umělecké nadání zdokonalil na Akademii výtvarných umění v Praze, zachytil dynamiku doby, kdy letectví nabíralo na popularitě a rozmachu, a zároveň dokázal vystihnout atmosféru klidu a lehkosti. Jasná paleta barev, světlé modré nebe, jemně zbarvená letadla a pastelové tóny krajiny, vytvářejí harmonický celek, typický pro Grusův malířský styl. Tento obraz představuje nejen technický pokrok meziválečné doby, ale také malířovu schopnost propojit moderní témata s osobitým malířským rukopisem, který kombinoval realismus s jemnými impresionistickými vlivy.