Tuš a centrofix na papíře, 87 x 61 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1978, signováno zezadu MILAN GRYGAR 1978. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. V Akustické kresbě představuje konečné dílo výsledek performativního procesu, při němž se Grygar pohybuje po ploše papíru. Prezentovaná Grygarova kresba vyniká implementací barvy, která se v jeho partiturách objevuje od roku 1969. Geometrický rytmus struktury tu nabourává chybou v logice celku a barevnými zásahy v rastru, zvuk je znázorněn žlutým a růžovým narušením monotonie černobílé struktury. Barevné komponenty obohacují kreslenou partituru o nové možnosti a rozšiřují její instrukční schopnost. Při interpretaci jsou partitury čteny po jednotlivých segmentech nebo celcích a barvách a rozmístění bodů vyjadřuje volitelné zdroje zvuku.