Akvarel na papíře, 24 x 24 cm, rámováno, pod sklem, datace – 60. léta 19. století, signováno vpravo dole FHawránek. Provenience: Sbírka Dr. Mandla, Plzeň. Západočeská (původně Krajská) galerie v Plzni, inv. č. K818 (restituce). Publikováno: Naděžda Blažíčková – Horová, 1985, s. 41, č. kat. 97, repro v obrazové části). Adam Hnojil, Jeden svět nestačí, Praha 2014, reprodukce, s. 12 Vystaveno: Národní galerie v Praze – Anežský klášter, Bedřich Havránek (1821–1899), 1985. Nekonečné perspektivy, Krajina a veduty 19. století, České Budějovice, Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou – Wortnerův dům, Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona, 2013. Precizně pojatá práce zachycující pohled na střechy budov obce Krupky u Teplic je dílem žáka Haushoferovy školy Bedřicha Havránka. Malíř svým specifickým rukopisem dokázal vycizelovat i ty nejjemnější detaily, aby tak dokázal věrně napodobit viděnou skutečnost nacházející se mimo plátno obrazu a zprostředkovat tak divákovi mimořádný pohled do krajiny. Můžeme obdivovat jednotlivé lístky na stromech a křoviscích či dokonce spočítat každou tašku na střeše budovy. Havránek korunoval scenérii obce vrcholkem s ruinou, která jako kdyby upozorňovala místní obyvatele na křehkost lidského bytí a neúprosné ubíhání času.