Olej na kartonu adjustový na sololitové desce, 31,5 x 25,5 cm, rámováno, datace 1971, signováno vpravo dole HLINOMAZ 71. Dílo Josefa Hlinomaze jdoucí do aukce, má všechny znaky autorovy malby v plné nadsázce, jež malíře a herce provázela po celý jeho tvůrčí i osobní život. Generál a kurvy, jak zní název malby, je sondou do života Josefa Hlinomaze. Ten zde vyobrazil generala, jak vstupuje do vykřičeného domu, s kyticí v ruce, dvořit se místním dívkám. Ty jsou zcela spoře oděny a vyčkávají na budoucího zákazníka s cigaretou v ruce. Celý výjev je zobrazen v duchu velké nadsázky, která je umělci v jeho celém díle vlastní. Jak vystavení perspektivy, tak i aktéři jsou velice idealizovaní. Celým dílem Josefa Hlinomaze se line linie humoru a generál se svými dívkami je toho jasným důkazem. Co je také jedním z dalších poznávacích znaků díla autora, je velká, výrazná barevnost, která každý, autorem zvolený námět jen podtrhne. Nabízené dílo je příkladným dílem autorovy tvorby.