"Olej na plátně, 80 x 85,5 cm, rámováno, DATACE 1965, signováno vpravo dole HLINOMAZ 1965. Reprodukováno: Majoucta aneb jsem malující šašour, Baset, 2004, č. 192. Vystaveno: Josef Hlinomaz Malující šašour, Galerie U Betlémské kaple, 3. - 27.11. 2011. Galerie Františka Drtikola Příbram, Vzpomínky na budoucí Příbram, 2012. „Majoucta, pane Hlinomaz"", Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. 25. 3. 2014 - 20. 5. 2014. Dělá mi potěšení rozesmávat lidi, Josef Hlinomaz, herec a malíř, 5. 6. – 1. 8. 2014, Prácheňské muzeum v Písku, 2014. Josef Hlinomaz, Elektrifikace vesmíru, European Arts Investments, srpen – září, 2014."