Olej na plátně, 81 x 100,5 cm, rámováno, datace 1927, signováno vlevo dole K. Holan 27. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Provenience: Sbírka JUDr. Františka Čeřovského. Plátno, jež se před námi otevírá, je dílem jednoho z členu skupiny HoHoKoKo. Karel Holan ve vybraném díle nabízí pohled do slunného dne ozařujícího právě probíhající pouť. Divák se dostává do přímé uličky, jež je po obou stranách obseta pouťovými atrakcemi a stánky. Právě zmíněná sluneční záře, jež je zosobněna odstínem okry ovládá celý zvolený námět a podtrhuje jeho hřejivou atmosféru. Vidíme zde několik postav, které se procházejí a oddávají pouťovému ruchu. Stejně jako mladší Skupina 42, tak i zmíněná HoHoKoKo se zabývala sledováním jedinců v jejich každodenním rytmu života. Ať šlo buď o náhled na dennodenní pracovní povinnosti jedince, tak i možné aktivity a výdobytky jež duch města poskytuje. Karel Holan je svou tvorbou ojedinělým pozorovatelem společenského ruchu obyčejného obyvatelstva a taktéž i malířem, který nám do dnešních dnů svým neobyčejným malířským přístupem poskytuje pohled na místa již dávno ztracená.