Olej na plátně, 40 x 56 cm, rámováno, datace 1946, signováno vpravo dole K. Holan 46. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Nabízený obraz nese typické rysy malíře Karla Holana, který se ve své tvorbě zaměřoval především na krajinomalbu a městské scenérie. Jeho práce často reflektovaly melancholii a melancholický pohled na svět, přičemž dokázal zachytit jak klidné venkovské krajiny, tak i chátrající městská zákoutí. Na představovaném plátně je zachycena klidná krajina s opuštěnými staveními a atmosférou končící zimy. Zemité odstíny a tlumená paleta žlutých a hnědých tónů dodávají obrazu melancholický, až ponurý nádech, který byl pro Holanovy krajinomalby charakteristický. Holan zde zachycuje nejen krajinu, ale také pocity spjaté s příchodem zimy, kdy se z přírody pozvolna vytrácí život.