Akryl na plátně, 134 x 94 cm, rámováno, datace 2021, signováno vpravo dole Holý 2021. Nabízená položka nám představuje dílo Pavla Holého, studenta ateliéru Zdeňka Berana, pokračovatele svého učitele v linii hyperrealismu, a co je hlavní, milovníka automobilových křivek. Pavel Holý ctí školu svého učitele a mentora a snaží se přihlížejícímu takřka podstrčit realitu až pod nos. V daném případě vidíme model značky Chevrolet Corvette C2 Coupe z roku 1963, který se pyšní aerodynamickou zádí vozu, se signifikantním prosklením a krytem do nádrže. Pavel Holý, jak je mu zvykem, přednesl krásy automobilu do hyperrealistických kontur a divák se jen tak tak může takřka dotknout modravé kapoty vozu. Tvorba Pavla Holého je ponejvíce otevřena milovníkům automobilismu a nabízené dílo je toho pyšným příkladem.