Olej na kartonu, 64 x 68 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole Ant. Hudeček.
Představované plátno pochází z pozdního období umělcovy tvorby, který sice navštěvoval ateliéry Maxmiliána Pirnera a Václava Brožíka, ale do jeho děl se výrazněji promítlo učení Julia Mařáka, se kterým společně s Antonínem Slavíčkem vyráželi na výjezdy do prostředí Okořského hradu, kde malovali okolní krajinu. V zátiší Kytice ve váze je již patrn Hudečkův pozdní uvolněný rukopis, kterým modeluje nejen okvětní lístky kytice, ale i samotné pozadí a zelenou tkaninu na stolku. Zajímavým prvkem obrazu je užití výrazného valéru žluté barvy u jednotlivých květů.